Nauta Shiprepair yard

Nauta rozwija współpracę z PŻM

Stocznia Nauta z Gdyni realizuje kolejne zlecenia dla największego polskiego armatora – Polskiej Żeglugi Morskiej. W najbliższym czasie w dokach przy Czechosłowackiej zostaną wyremontowane trzy jednostki PŻM.

nauta_news-07-08_Gryf1.jpg
nauta_news-07-08_Gryf2.jpg
nauta_news-07-08_IMG_7923.jpg
nauta_news-07-08_IMG_9532.jpg
nauta_news-07-08_IMG_9683.jpg
nauta_news-07-08_IMG_9755.jpg

W poniedziałek – 7 lipca – do stoczni wpłynął prom samochodowo-pasażerski Gryf, który przejdzie w Naucie remont  klasowy -  5 odnowienie klasy. Statek zbudowany w 1990 r., pływa na trasie ze Świnoujścia do Trelleborgu w Szwecji. Jako kolejny wpłynie do stoczni trzydziestopięciotysięcznik Iryda. Masowiec wymaga prac konserwacyjno - malarskich, stalowych, rurarskich oraz maszynowych . Prowadzone będą również prace w ładowniach, na pokrywach lukowych  ładowni oraz na dźwigach ładunkowych. Remont Irydy rozpocznie się w drugiej połowie lipca. W pierwszych dniach sierpnia do doku Nauty wejdzie ro-pax Wolin. Statek ten został kupiony przez PŻM w 2007 r., wcześniej nosił nazwę Sky Wind i pływał dla szwedzkiego armatora. Podczas pobytu w gdyńskiej stoczni na jednostce zostanie wykonany remont dokowo – konserwacyjny.  Wolin to prom pasażersko-kolejowo-samochodowy, posiada 1680 m linii ładunkowej oraz miejsca dla 400 pasażerów.

Od początku roku Nauta wykonała już remonty trzech masowców PŻM – m/v Orawa, m/v Isa i m/v Nogat. Łącznie w I półroczu 2014 r. Nauta wyremontowała 73 jednostki pływające -  głównie należące do armatorów skandynawskich, niemieckich, holenderskich i polskich. Co więcej, wszystkie doki Nauty są w pełni obłożone do końca sierpnia 2014 r.

© Stocznia Remontowa Nauta. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Projekt i administracja eximius.pl