Nauta Shiprepair yard

Ceremonia nadania imienia w Stoczni Remontowej Nauta

17 sierpnia w Stoczni Remontowej Nauta odbyła się ceremonia nadania imienia nowej jednostce. „Ocean Star”, bo pod taką nazwą od tej pory będzie funkcjonował  trawler zbudowany dla szkockiego armatora, to najbardziej efektywna jednostka w swojej klasie na świecie. Matkami chrzestnymi statku zostały Chloe Tait oraz Rebecca West, córki właścicieli.
nauta-20180817_ocean-star-naming_4972web.jpg
nauta-20180817_ocean-star-naming_5004web.jpg
nauta-20180817_ocean-star-naming_5044web.jpg

„Ocean Star” ma 87 m długości i 18 m szerokości. Statek powstał na zamówienie szkockiego armatora Mewstead (Fraserburgh) LLP. Został on przekazany armatorowi w dniu 13 sierpnia 2018 r. Na jego pokładzie znajdują się najnowocześniejsze urządzenia do połowu i  przechowywania ryb. Na jednostce zostało zainstalowane również specjalistyczne wyposażenie, które będzie służyć do lokalizowania łowisk oraz szacowania ich obfitości i rodzaju. Współpracujący z dwoma sterami strumieniowymi silnik o mocy 7 000kW zapewnia bardzo dobrą manewrowość jednostki podczas zarzucania i zbierania sieci. „Ocean Star” został wybudowany według projektu firmy Wartsila Ship Design, a jakość jego wykonania była nadzorowana przez największe na świecie towarzystwo klasyfikacyjne DNV GL.

Warty podkreślenia jest fakt, że mamy dziś do czynienia z pierwszą jednostką tego typu budowaną pod klucz w naszym zakładzie – powiedział Marcin Dąbrowski, Prezes Stoczni Nauta. Zdobyte dotychczas doświadczenie pozwala nam na konkurowanie na rynku z coraz lepszą ofertą.

 

© Stocznia Remontowa Nauta. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Projekt i administracja eximius.pl