Nauta Shiprepair yard

2016

16.09.2016

Sejner Grateful zwodowany

16 września w Zakładzie Nowych Budów Stoczni Nauta w Gdańsku odbyło się wodowanie częściowo wyposażonego sejnera rybackiego Grateful. Dla stoczni było to czwarte wodowanie w tym roku.

Sejner ma 69,95 m długości i 15 m szerokości. Jest siostrzaną jednostką jednego z pierwszych sejnerów zamówionych przez duńskiego klienta – statku Haugagut, który został zwodowany w sierpniu 2014 r.

06.08.2016

Nauta zwodowała nowy sejner

5 sierpnia w gdańskim Zakładzie Nowych Budów Stoczni Nauta odbyło się wodowanie częściowo wyposażonego sejnera dla duńskiego klienta – Karstensens Skibsvaerft A/S. Z pochylni B3 spłynął statek o nazwie „Pathway”.

Jest to siostrzana jednostka sejnera „Kings Cross”, który został zwodowany pod koniec kwietnia. „Pathway” to szósty statek, zbudowany w stoczni na zamówienie Karstensens Skibsvaerft A/S. Jednostka ma 78 m długości, 15,5 m szerokości, a jej zanurzenie wynosi 6,5 m.

04.08.2016

Kolejna jednostka z Singapuru w Naucie

4 sierpnia zakończył się 2 remont klasowy zbiornikowca MT PTI HERCULES wykonany na zlecenie Parakou Shipmanagement, Singapur. Na statku wykonano prace stalowe, prace konserwacyjno – malarskie, przegląd śruby I steru, prace maszynowe oraz rurarskie.

Zbiornikowiec został wybudowany w 2006 r. ma 183 m długości oraz 32,20 m szerokości.

14.07.2016

Rosyjski masowiec Grumant w Stoczni Nauta

Stocznia Remontowa Nauta po raz kolejny pracuje dla armatora – Murmansk Shipping Company. Tym razem remontuje masowca Grumant.

M/v Grumant przechodzi remont, którego zakres obejmuje: konserwację kadłuba, wymianę stali na stępkach przechyłowych, konserwację pokładu głównego, nadbudówki, zrębnic ładowni i pokryw lukowych, a także prace maszynowe oraz demontaż i czyszczenie prądnic. Jednostka ma 181 m długości i 23 m szerokości, została zbudowana w 2006 r.

27.06.2016

Remont i nowe imię kontenerowca

Kilka dni temu Kontenerowiec Maersk Norwich przypłynął do Stoczni Nauta. W suchym doku SD I jednostka przechodzi swój drugi remont klasowy. Podczas remontu jednostka zmieni nazwę na Lucie Schulte.

Na statku wykonywane są prace konserwacyjno-malarskie na kadłubie i w ładowniach, prace maszynowe, ślusarskie, a także prace związane z naprawą dźwigów i pokryw ładowni. Zakres prac, które są obecnie prowadzone na jednostce, został uzgodniony z armatorem podczas targów Posidonia, które odbyły się między 6 a 8 czerwca w Atenach.

Kontenerowiec ma 210 m długości i ponad 30 m szerokości, a jego nośność wynosi 34 396 DWT

24.06.2016

Chrzest katamaranu Oceanograf

Katamaran naukowo-badawczy zbudowany przez konsorcjum stoczni Nauta i Crist oficjalnie otrzymał imię – Oceanograf. 24 czerwca w Gdyni odbyła się uroczysta ceremonia chrztu jednej z najnowocześniejszych jednostek pływających pod polską banderą.
17.06.2016

Nauta położyła stępkę pod trawler dla Szkotów

16 czerwca w Zakładzie Nowych Budów Stoczni Remontowej Nauta w Gdańsku odbyła się symboliczna ceremonia położenia stępki pod budowę w pełni wyposażonego trawlera dla szkockiego armatora. Jest to kolejny kamień milowy w budowie jednostki o nazwie „Ocean Star”.

16.06.2016

Baltic Commodore w doku SD I

W suchym doku SD I w Stoczni Nauta kończą się prace na zbiornikowcu MT Baltic Commodore, pływającym w barwach niemieckiego armatora – firmy Interorient Marine Services.

31.05.2016

Przebudowa kontenerowca w Naucie

Do stoczni Nauta przypłynął duński kontenerowiec Alondra, który po przebudowie zmieni swoje funkcje i będzie służył do przewożenia żywego inwentarza.

Przebudowa będzie obejmowała szereg skomplikowanych zadań. Przede wszystkim usunięte zostanie wyposażenie (m.in. prowadnice), które było niezbędne do przewozu kontenerów. Zamiast wyposażenia charakterystycznego dla kontenerowców, na jednostce pojawią się stalowe pokłady oraz aluminiowe kojce dla zwierząt. Oprócz tego na statku zamontowana zostanie instalacja wodna i odprowadzenie ścieków

16.05.2016

Kolejny trawler w portfelu zamówień

Zakład Nowych Budów Stoczni Nauta kontynuuje współpracę z duńskim klientem – Karstensens Skibsvaerft A/. Kilka dni temu stocznia podpisała kolejny kontrakt na budowę częściowo wyposażonego trawlera. Zakontraktowana jednostka będzie miała prawie 52 m długości i ponad 11 m szerokości, zanurzenie wyniesie 4,9 m.
Page 2 of 3 « Previous Next »
© Stocznia Remontowa Nauta. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Projekt i administracja eximius.pl