Nauta Shiprepair yard

Przebudowa promu StenaLine

Stocznia Nauta przebuduje szybki prom Stena Lines. Do stoczni remontowej Nauta wpłynął właśnie szybki prom m/f “Dieppe Seaways” (po przebudowie: m/f “Stena Superfast X”) . Jednostka przejdzie złożoną przebudowę, która pozwoli dostosować ją do obsługi trasy pomiędzy walijskim Holyhead a Dublinem.

Zakres prac na statku związany jest m.in. z odnowieniem przestrzeni ogólnodostępnych, remontem kabin i dostosowaniem ich do standardu Stena Lines, przebudową ramp wjazdowych w części dziobowej i rufowej,  a także montażem wodoszczelnych drzwi i grodzi odpowiadających brytyjskim regulacjom  stabilności, remontem napędu głównego oraz malowaniem statku w barwy armatora.

Nauta wielokrotnie współpracowała z Stena Lines, czego przykładem są między innymi remonty dokowe promów Stena Forecaster oraz Stena Flavia, jednak jest to pierwszy kontrakt na przebudowę, jaki Stocznia realizuje dla tego armatora.

Prom ma ponad 203 m długości i 25 m szerokości. Na swoim pokładzie może pomieścić 728 pasażerów i 653 samochody. Jednostka jest w stanie rozwinąć prędkość ponad 30 węzłów.
Jednostka należy do serii czterech statków wybudowanych w latach 2001-2002 w stoczni HDW w Kilonii. Do floty Stena Line jednostka należy od września br. Wcześniej pływał w barwach Superfast Ferries, następnie należał do Sea France, a ostatnio jako Dieppe Seaways obsługiwał linie DFDS.

nauta_2014-12-10-news_IMG_3386.jpg
nauta_2014-12-10-news_IMG_3464.jpg
© Stocznia Remontowa Nauta. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Projekt i administracja eximius.pl