Nauta Shiprepair yard

Pierwsze wodowanie w SR Nauta w Gdańsku

W dniu 14-ego marca 2014 r. stocznia Nauta, zwodowała częściowo wyposażony kadłub specjalistycznego statku typu PSV do obsługi platform wiertniczych, budowany na zamówienie norweskiej stoczni Hellesøy Verft AS. W ten sposób stocznia z sukcesem zakończyła realizację pierwszej po latach przerwy kontraktu na budowę nowej jednostki. Ceremonia wodowania odbyła się w Gdańsku, na terenie Zakładu Nowych Budów na pochylni B1.

nauta_wodowanie-siem-gdansk_6363m.jpg
nauta_wodowanie-siem-gdansk_6413m.jpg
nauta_wodowanie-siem-gdansk_6435m.jpg
nauta_wodowanie-siem-gdansk_6460m.jpg
nauta_wodowanie-siem-gdansk_7347m.jpg
nauta_wodowanie-siem-gdansk_7381m.jpg
nauta_wodowanie-siem-gdansk_7409m.jpg

Realizacja podpisanego w maju 2013 r. kontraktu rozpoczęła się w połowie lipca 2013 i zakończona została w rekordowym ośmiomiesięcznym terminie. Sukces jest tym większy , bo budowa jednostki odbywała się równolegle z odbudową infrastruktury stoczniowej na świeżo przejętym od Synergia 99 zdewastowanym terenie w Gdańsku.

Statek powstał we współpracy z biurem projektowym Wärtsilä Ship Design, w oparciu o projekt VS 4411 DF. Jednostka ma 89 m długości i 19 m szerokości, jest w stanie przewieźć ładunek o masie 5 500 DWT. Siłownia została wyposażona w napęd typu Diesel Electric z silnikami podwójnego paliwa Marine Diesel Oil oraz LNG. Wielofunkcyjna jednostka posiada najnowocześniejszy system do zwalczania pożarów, pokład roboczy o powierzchni 970 m2 oraz kompletną instalację niezbędną do wykonywania przewidzianych dla jednostki zadań.

© Stocznia Remontowa Nauta. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Projekt i administracja eximius.pl