Nauta Shiprepair yard

Pierwsze wodowanie 2014

Piewrwsze w roku 2014 r. wodowanie w Grupie Stoczni Remontowej Nauta S.A.

W dniach 24-26 lutego 2014r. na terenach Stoczni Remontowej „NAUTA” S.A. przy w Gdyni odbyła się operacja wodowania specjalistycznej jednostki o nazwie roboczej BO58 przeznaczonej do obsługi wieź wiatrowych i platform wiertniczych oraz innych instalacji off-shore. Jednostka budowana jest dla potrzeb Glomar Offshore Wind Support B.V.

nauta_glomar_7106.jpg
nauta_glomar_7129.jpg
nauta_glomar_7161.jpg
nauta_glomar_7207.jpg

Jednostka o długości 66,45m oraz szerokości 13,20 budowana jest pod nadzorem Lloyd‘s Register w oparciu projekt techniczny i roboczy wykonany przez Biuro Okrętowe Ryszard Łukowski.

Jednostka powstała dzięki zaangażowaniu spółek Grupy Nauta takich jak NAUTA-HULL Sp. z o.o., Kormal Nauta Sp. z o.o. oraz Hydro-Nauta Sp. z o.o.

Zwodowana jednostka wyposażona jest w  napęd diesel- elektryczny, dwa pędniki azymutalne Vet oraz dwa stery strumieniowe. Jednostka posiadać będzie 40 luksusowych kabin jedno lub dwu osobowych, dźwig pokładowy, warsztat serwisowy, duże zbiorniki wody pitnej o pojemności 350 ton oraz paliwowe o pojemności 300 ton wraz z instalacjami do ich przekazania na platformy lub inne statki oraz duży pokład roboczy przystosowany do obciążeń 5t/m2. Dzięki wyposażenia jednostka będzie posiadać możliwość obsługi  sond i zdalnie sterowanych pojazdów podwodnych.

Należy również dodać, że jest to jednostek czysta ekologicznie wyposażona w oczyszczalnie ścieków, system katalizatorów na wydechu spalin, separator wód zaolejonych oraz system obróbki biologicznej wydawanych wód balastowych.

© Stocznia Remontowa Nauta. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Projekt i administracja eximius.pl