Nauta Shiprepair yard

Nauta zbuduje kolejne sejnery rybackie

Stocznia Remontowa Nauta zawarła dwa nowe kontrakty na budowę częściowo wyposażonych kadłubów jednostek rybackich typu purse sejner. Statki trafią do klientów z Danii i Norwegii.

Pierwszy kontrakt Nauta podpisała 25 września. Zgodnie z zamówieniem norweskiej stoczni  Fitjar Mekaniske Verksted AS, Nauta wykona częściowo wyposażony kadłub sejnera o długości 60,5 m. Zakończenie realizacji zamówienia zaplanowano na czerwiec 2015 r. Klient jest zainteresowany również zamówieniem kolejnego, podobnego statku, z terminem realizacji na rok 2016.

Drugą umowę stocznia zawarła na początku października. Kontrakt obejmuje budowę dwóch siostrzanych statków rybackich dla duńskiej stoczni Karstensens Skibsvaert AS. Obie jednostki będą miały 78 m długości. Pierwszy z nich będzie gotowy w styczniu 2016 r., kolejny zostanie przekazany klientowi w czerwcu 2016 r. Podpisany kontrakt jest niecodzienną sytuacją na rynku stoczniowym, ponieważ w ostatnich latach armatorzy zamawiali głównie pojedyncze jednostki, a wykonywanie małych serii statków należy do rzadkości.

Budowa statków rybackich stała się w ostatnim czasie specjalnością stoczni Nauta. Od momentu uruchomienia działu nowych budów w Gdańsku, stocznia pozyskała już sześć kontraktów na jednostki rybackie, z czego dwa statki zostały już przekazane klientom, a kolejne są w zaawansowanym etapie realizacji - wodowanie jednostki Kvannoy zostało zaplanowane na drugą połowę listopada.

© Stocznia Remontowa Nauta. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Projekt i administracja eximius.pl