Nauta Shiprepair yard

2019

16.10.2019

Otwarcie warsztatów szkolnych na terenie S.R. Nauta

W dniu 10 października 2019 roku na terenie Stoczni Remontowej NAUTA S.A. przy ulicy Czechosłowackiej 3 w Gdyni zostały uroczyście otwarte warsztaty szkolne zorganizowane na potrzeby kształcenia uczniów Szkoły Branżowej Pierwszego Stopnia Powiatowego Zespołu Szkół im. Stanisława Staszica w Kłaninie w zawodach okrętowych.

Celem spotkania było również podpisanie Umowy o dalszej współpracy w zakresie stworzenia warunków i zasad kształcenia zawodowego na okres kolejnych trzech lat.

18.07.2019

Oświadczenie Zarządu w sprawie artykułu prasowego GWz dnia 18.07.2019

Stanowisko Zarządu Stoczni Remontowej Nauta S.A. w sprawie opublikowanego w Gazecie Wyborczej z dn 18.07.2019 artykułu pt "Nauta na skraju przepaści".

"(...) Pragniemy stanowczo podkreślić, że kwestie związane z badaniem sprawozdania finansowego nie mają żadnego wpływu na bieżącą działalność operacyjną stoczni i jest ona realizowana bez żadnych przeszkód. (...)"

Pełna treść oświadczenia do pobrania jako plik pdf.

01.03.2019

Pierwsze wodowanie w tym roku

Zakład Nowych Budów Stoczni Remontowej Nauta zwodował pierwszy w tym roku statek. 1 marca z pochylni B-3 zjechał na wodę częściowo wyposażony trawler rybacki „Cetus”.

Statek powstał na zamówienie norweskiego kontrahenta – firmy Fitjar Mekaniske Verksted A.S. Finalnym odbiorcą jednostki będzie zajmująca się połowami ryb norweska firma Cetus A.S. Mierząca 65 m długości i 14 m szerokości jednostka jest pierwszym statkiem zwodowanym przez Nautę w tym roku.

27.02.2019

Kolejny montaż systemu BWTS w Naucie

W Stoczni Remontowej Nauta zakończono kolejny montaż systemu uzdatniania wód balastowych.

Tym razem system został zamontowany na 183 metrowym zbiornikowcu MT Forres Park pływającym w managemencie technicznym Executive SM, Singapur

15.01.2019

Maestro Universe w Naucie

Jednostka Ro-Ro Maestro Universe, pływająca w barwach cypryjskiego armatora Meastro Shipmanagement Ltd, zakończyłai właśnie remont w suchym doku SD I Stoczni Nauta.

Jednostka ma ponad 160 m długości i 22 m szerokości Statek przeszedł w Naucie kolejny remont klasowy.

12.01.2019

Powrót ORP Drużno do służby

W Stoczni Remontowej Nauta zakończono przebudowę trałowca ORP Drużno.

Podczas prac wymieniono rosyjskie silniki M401 na jednostki napędowe produkcji MTU. Dodatkowo zamontowano nowe silniki Cummins oraz prądnice Stamford. Wraz z wymianą silników, przebudowano część mieszkalną jednostki.

© Stocznia Remontowa Nauta. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Projekt i administracja eximius.pl