Nauta Shiprepair yard

2015

06.08.2015

Kolejny sejner powstanie w Naucie

Stocznia Nauta zawarła kolejną umowę na budowę częściowo wyposażonego statku rybackiego typu purse seiner trawler. Klientem Nauty jest po raz kolejny duńska stocznia Karstensens Skibsvaert AS.

Statek będzie miał 56,5 m długości i 12,5 m szerokości oraz 7,8 m zanurzenia. Jest to już siódma jednostka, którą Nauta buduje dla tego klienta. Dotychczas zostały zwodowane trzy sejnery, a trzy kolejne powstają w Zakładzie Nowych Budów Stoczni Nauta w Gdańsku.

21.07.2015

ORP "Gen. K. Pułaski” w doku Nauty

21 lipca fregata rakietowa ORP Gen. K. Pułaski wpłynęła do doku pływającego nr 4 stoczni Nauta, w którym przejdzie remont. Prace na jednostce zostały zaplanowane na około cztery miesiące.

Zgodnie z zamówieniem na jednostce zostanie wykonany remont dokowy. Stocznia Nauta została wyłoniona jako wykonawca remontu okrętu w wyniku postępowania przetargowego, ogłoszonego przez Komendę Portu Wojennego w Gdyni.

03.07.2015

Podwójne wodowanie w stoczni Nauta

3 lipca w Zakładzie Stoczni Remontowej Nauta zostały zwodowane dwa częściowo wyposażone sejnery do połowu ryb. Obie jednostki spłynęły na wodę z pochylni B1, tym samym po raz pierwszy w historii pochylni został wykorzystany system umożliwiający podwójne wodowanie.

Operacja wodowania została podzielona na dwie części. W pierwszej kolejności, o godzinie 9:30 został zwodowany sejner Don Ole. Kilka godzin później wydana została komenda do wodowania jednostki Ruth.

24.06.2015

Wodowanie katamaranu naukowo-badawczego Oceanograf

24 czerwca w Stoczni Remontowej Nauta w Gdyni odbyło się wodowanie nowoczesnego katamaranu naukowo-badawczego, który powstał na zamówienie Uniwersytetu Gdańskiego.

Jednostka powstała w ramach współpracy konsorcjum stoczni Nauta i Crist. W uroczystej ceremonii wodowania uczestniczyli przedstawiciele Uniwersytetu Gdańskiego, władz Miasta, dziennikarze oraz mieszkańcy Trójmiasta.

21.05.2015

Zakończony remont platformy Lotos Petrobaltic

W stoczni Nauta dobiegł końca remont platformy wiertniczej Lotos Petrobaltic. Platforma jest gotowa do rozpoczęcia prac na złożu B8.
18.05.2015

Remont tankowca Verige

18 maja ze Stoczni Remontowej Nauta odpłynął chorwacki tankowiec Verige. Jednostka o długości ponad 195 m i szerokości 32 m przeszła w Naucie swój pierwszy remont w zakresie odnowienia klasy.

15.05.2015

Zapraszamy na targi Nor-Shipping

W dniach 2 - 5 czerwca odbędą się targi baranży morskiej – Nor-Shipping. W Lillestorm, niedaleko Oslo swoją ofertę zaprezentuje Stocznia Remontowa Nauta z grupy MARS Shipyards & Offshore. Zapraszamy na stoisko stoczni Nauta I grupy MARS S&O (D 05-32)!

01.05.2015

Gigantyczny tankowiec opuścił Nautę

1 maja dobiegł końca remont jednostki Advantage Spring. Odnowiona jednostka w nowych barwach i z nowym imieniem na burtach opuściła suchy dok SD II. Pod względem nośności była to największa remontowana jednostka w historii stoczni remontowej Nauta!

30.04.2015

Nauta kładzie stępkę pod jednostkę do obsługi farm wiatrowych

30 kwietnia w Zakładzie Nowych Budów Stoczni Remontowej Nauta w Gdańsku odbyło się tradycyjne położenie stępki pod jednostkę do obsługi wież wiatrowych, która powstaje na zamówienie Havyard Ship Technology.

23.04.2015

Mazury po remoncie w stoczni Nauta

W stoczni Nauta dobiegł końca remont masowca Polskiej Żeglugi Morskiej - MS Mazury. 19 kwietnia zakończono prace remontowe, a kilka dni później - 23 kwietnia odnowiona jednostka w asyście holowników wypłynęła ze stoczni. Masowiec wymagał wykonania drugiego remontu klasowego.

Statek został wybudowany w 2005 r. w chińskiej stoczni Xingang. Należy do tej samej serii, co remontowane w ostatnich miesiącach w Stoczni Nauta jednostki Kociewie, Szczecin i Wadowice II.

Page 2 of 3 « Previous Next »
© Stocznia Remontowa Nauta. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Projekt i administracja eximius.pl