Nauta Shiprepair yard

2015

30.12.2015

MT High Prosperity w doku Nauty

W Stoczni Remontowej Nauta trwa remont kolejnej jednostki z Singapuru - zbiornikowca High Prosperity. Tankowiec High Prosperity zadokowany jest w suchym doku SD I. Na jednostce prowadzony jest remont dokowo-konserwacyjny. Statek został wybudowany w 2006 r., ma prawie 180 m długości i ponad 32 m szerokości.

Jest to w ostatnim czasie kolejny remont, jaki Nauta realizuje dla armatora z Singapuru – firmy ISHIMA. W drugiej połowie listopada remont klasowy w suchym doku SDI przeszedł inny zbiornikowiec tego armatora – Glenda Melisa.

18.12.2015

Wodowanie sejnera Beinur dla duńskiego armatora

18 grudnia Stocznia Remontowa Nauta zwodowała kolejny częściowo wyposażony statek rybacki typu purse seiner trawler. Tym razem z pochylni B3 spłynęła jednostka Beinur.

Statek, zamówiony przez duńskiego klienta, ma 78 m długości i ponad 15 m szerokości, a jego zanurzenie wynosi 6,5 m.

05.12.2015

Nauta po raz pierwszy remontuje dla DFDS

Po remontach jednostek należących do Stena Line, Unity Line i Finnlines, stocznia Nauta pracuje dla kolejnego armatora promowego. W piątek 4 grudnia do doku pływającego nr 4 wszedł statek ro-pax Regina Seaways, pływający w barwach DFDS.

Stocznia Nauta wykona na jednostce remont awaryjny. Ro-pax został wybudowany w 2010 r., jego długość całkowita wynosi blisko 200 m, a szerokość 27 m. Jednostka pływa na trasach na Morzu Bałtyckim.

18.11.2015

Kolejny "rybak" z Nauty

13 listopada Stocznia Remontowa Nauta zawarła kontrakt na budowę w pełni wyposażonego statku rybackiego. Klientem stoczni jest armator szkocki.

Nowy statek będzie miał prawie 87 m długości i 18 m szerokości. Jednostka zostanie zbudowana według projektu, wykonanego przez firmę Wartsila. Zakontraktowana jednostka będzie wyposażona w najnowocześniejsze urządzenia do połowu, przechowywania ryb i ich przekazywania odbiorcy.

Siłownia statku wyposażona będzie w silnik o mocy 7.000 kW, który, współpracując z dwoma sterami strumieniowymi, zapewni bardzo dobrą manewrowość jednostki podczas operacji zarzucania i zbierania sieci. Dodatkowym atutem statku jest specjalistyczne wyposażenie do lokalizowania łowisk oraz szacowania ich wielkości i rodzaju.

29.10.2015

Masowiec m/v Alam Pintar w Naucie

26 października 2015 do suchego doku SD I wszedł masowiec m/v Alam Pintar. Jednostka o długości 230m przechodzi drugi przegląd klasowy obejmujący prace konserwacyjno – malarskie, wymianę uszczelnień wału śrubowego, prace maszynowe oraz elektryczne. Prace wykonano pod nadzorem Lloyd’s Register of Shipping.
21.10.2015

Nauta rozpoczyna remont ORP Piorun

Na początku października Komenda Portu Wojennego w Gdyni wybrała Nautę jako wykonawcę remontu małego okrętu rakietowego – ORP Piorun. W poniedziałek, 19 października jednostka przypłynęła do stoczni.

12.10.2015

Nauta zbuduje kolejny sejner

Stocznia Nauta pozyskała kolejny kontrakt na budowę sejnera. Umowa z duńskim klientem została podpisana 8 października podczas targów Danfish w Aalborgu.

Nowy sejner będzie miał 69,95 m długości i 15 m szerokości. Będzie to siostrzana jednostka sejnera „Haugagut” (B-691), zwodowanego w sierpniu 2014 r.

06.10.2015

Jaeger Arrow przejdzie remont w suchym doku

Po remoncie masowca m/v Tuju Arrow, Nauta po raz kolejny pracuje dla Gearbulk. 6 października do stoczni wpłynęła jednostka m/v Jaeger Arrow.
25.09.2015

Remonty masowców w stoczni Nauta

Masowiec Bahamas Pearl przechodzi remont klasowy w Stoczni Remontowej Nauta. Aktualnie trwa piaskowanie kadłuba. Kilka dni temu stoczniowy dok opuścił inny masowiec - Tuju Arrow.

14.08.2015

Nauta zainstaluje kolejny skruber

Finnlines po raz kolejny powierzył Naucie montaż skrubera na swoim rorowcu. 14 sierpnia do stoczni przypłynąła jednostka Finnmerchant.

Jest to już siódma jednostka tego armatora, na której Nauta zamontuje skruber do oczyszczania spalin. W zakres prac wchodzi także wykonanie prac remontowych niekolidujących z montażem systemu do oczyszczania spalin.

Page 1 of 3 « Previous Next »
© Stocznia Remontowa Nauta. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Projekt i administracja eximius.pl